ایستم لتونی

ایگیتا پولانسکا (Egita Polanska) مدیر استارتاپ Startin.lv در این باره میlrm;گوید: <<بنیانگذاران در لتونی به سرمایه گذاری در خارج از این کشور فکر میlrm;کنند.>> مدیران استارتاپی در کشور لتونی امکان تست محصولاتشان را ندارند، زیرا این کشور برای آزمایش محصولات تولیدی، زیادی کوچک است.

مدیران استارتاپی لتونی روش های بسیاری برای بازخورد گرفتن از مشتریانشان دارند، اما این روش ها به اندازه کافی قوی نبوده و اکثر بنیانگذاران استارتاپی لتونی ترجیح می دهند در داخل کشور خود کار نکنند. از طرفی لتونی راه های ورود و خروج زیادی دارد و همین مسئله باعث میlrm;شود استارتاپ های لتونی به فکر تغییر مکان باشند.

ایستم لتونی

ایگیتا پولانسکا (Egita Polanska) مدیر استارتاپ Startin.lv در این باره میlrm;گوید: <<بنیانگذاران در لتونی به سرمایه گذاری در خارج از این کشور فکر میlrm;کنند.>> مدیران استارتاپی در کشور لتونی امکان تست محصولاتشان را ندارند، زیرا این کشور برای آزمایش محصولات تولیدی، زیادی کوچک است.

مدیران استارتاپی لتونی روش های بسیاری برای بازخورد گرفتن از مشتریانشان دارند، اما این روش ها به اندازه کافی قوی نبوده و اکثر بنیانگذاران استارتاپی لتونی ترجیح می دهند در داخل کشور خود کار نکنند. از طرفی لتونی راه های ورود و خروج زیادی دارد و همین مسئله باعث میlrm;شود استارتاپ های لتونی به فکر تغییر مکان باشند.

در همین راستا، دولت لتونی در سال ۲۰۱۶، قانونی مالیاتی برای استارتاپlrm;ها تصویب کرد. همچنین دولت لتونی ویزای مخصوصی را برای استارتاپ ها در نظر گرفت تا کارآفرینان با یکدیگرملاقات کنند و تعامل بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، ۱۳میلیون یورو سرمایه از طریق شتابlrm;دهندهlrm;ها برای سرمایهlrm;گذاری دانه ای(فرشته) در استارتاپ های لتونی وجود دارد.

لتونی همواره با همسایه خود استونی رقابت دارد. استونی کماکان سود زیادی از طریق نرم افزار اسکایپ به دست میlrm;آورد. لتونی از راه ساخت بخشlrm;های مختلفی نظیر فین تک، تجارت الکترونیک و هواپیماهای بدون سرنشین، برای خود اعتبار به دست آورده است.

یکی از معروف ترین استارتاپlrm;های لتونی که در خارج از این کشور نیز سر و صدای زیادی کرده، پلتفرم اینفوگرام (Infogram) است. اینفوگرام در سال ۲۰۱۷ جزئی از شرکت نرم افزاری پرزی (Prezi) بود. هر ساله در ماه فوریه، شهر ریگا میزبان کنفرانس تکچیل (TechChill) است.

Marija Rucevska هم بنیانگذار و مدیر تکچیل امیدوار است که ایستم لتونی با کشورهای شمالی خود ارتباط برقرار کند. از اینlrm; گذشته، لتونی در جست وجوی به دست آوردن <<پول هوشمند>> در یک تا ۲سال آینده است.

هم بنیانگذار تکچیل در ادامه صحبتlrm;هایش به استفاده از انرژیlrm;های سبز اشاره میlrm;کند و میlrm;گوید: <<لتونی درختان بسیار و هوای بسیار خوبی دارد و زمانی که هوای بیرون یخ نزده است، میlrm;توانیم آب و هوای خوبی را تجربه کنیم.>> لتونی درصدد بهره مندی از انرژیlrm;های نو و فناوریlrm;های جدید است. به همین دلیل بسیاری از استارتاپlrm;های لتونی در این زمینهlrm;ها فعالیت lrm;میlrm;کنند. برای آشنایی بیشتر با ایستم استارتاپی لتونی در این گزارش به این کشور و استارتاپ های مطرح آن سفر کرده ایم.

ویویدلی (VIVIDLY)

ویویدلی پلتفرم واقعیت مجازی بر پایه وب است که به معماران و طراحان شهری کمک می کند تا طراحیlrm;های خود را به صورت مدلlrm;هایی سه بعدی ارائه کنند. موسس و مدیر این استارتاپ، گونیتا کولیکا(Gunita Kulikovska) است.

گونیتا کولیکا در سال ۲۰۱۶ ایده ویویدلی را عملی کرد. استارتاپ ویویدلی مشتریان بسیاری در صنعت طراحی پیدا کرده است. مدیرعامل ویویدلی، کولیکا دانشlrm;آموخته معماری است و همواره خواستار طراحی در صنعت ساخت وساز بوده است.

ویویدلی استارتاپی است که نشان میlrm;دهد چگونه ابزارهای واقعیت مجازی میlrm;تواند شیوه ارتباط در صنعت ساختمان lrm;سازی را تغییر دهد. گونیتا کولیکا درمورد فعالیتlrm;های استارتاپ ویویدلی میlrm;گوید: <<ما تنها شرکتی برای توسعه یک فناوری نیستیم.>> ویویدلی یکی از ۱۰ استارتاپ برتر در زمینه واقعیت مجازی و طراحیlrm;های شهری است.

با توجه به سخنان هم بنیانگذار ویویدلی، این استارتاپ راهنمایی های فنی از طریق فناوری انجام میlrm;دهد و خاطر نشان میlrm;کند که میlrm;توان از پتانسیل همهlrm;جانبه فناوری استفاده کرد. تمرکز اصلی ویویدلی روی حذف موانع است. این استارتاپ پلتفرمی است که ظرفیت سازی می کند و به سادگی قابل استفاده است.

سونارورکس (SONARWORKS)

استارتاپ سونارورکس در سال ۲۰۱۲ توسط هلموتس بمز (Helmuts Bems) و مارتینز پوپلیس (Martins Popelis) آغاز به کار کرد. سونارورکس در صنعت موسیقی، رسانه و سرگرمی فعالیت میlrm;کند. براساس گفتهlrm;های مدیرعامل و هم بنیانگذار استارتاپ لتونیایی سونارورکس، هلموتس بمز، نرم افزار این استارتاپ از نظر دیجیتالی قدرتمند بوده و کاستی هایی که در سخت افزار دستگاه شنیداری شما وجود دارد را برطرف می کند که موجب بهبود کیفیت استودیوی شما میlrm;شود.

استارتاپ سونارورکس کیفیت مناسبی از موسیقی را به شما ارائه میlrm;کند، تنها کافی است اپلیکیشن تروفای اپ (True-Fi app) سونارورکس را دانلود و مدل هدفون خود را انتخاب کنید، در این هنگام سیستم به صورت خودکار ریتم موسیقی را مشخص میlrm;کند. حتی اگر وسایل صوتی شما بیlrm;نقص نباشد، باز هم سونارورکس آوای خوبی را برایتان ارائه میlrm;کند. با این حال اساس کار سونارورکس، ایجاد نرم افزاری برای مهندسان حرفهlrm;ای و تهیهlrm;کنندگان به منظور تصحیح نقص هایی است که در اسپیکرها و هدفونlrm;ها وجود دارد. کاربران این استارتاپ بیش از ۲۰ هزار استودیو را تشکیل میlrm;دهند.

نوردیجن (NORDIGEN)

استارتاپ فین تک نوردیجن در سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرد. نوردیجن به بانک ها و وام دهندگان راهکار جدیدی برای ارزیابی خطرات اعتبار شخصی براساس داده های تراکنشی آنها ارائه می دهد. این استارتاپ به جای اطلاعات بازپرداخت تاریخی از داده های حساب کاربری بانکی برای تصمیم های اعتباری استفاده می کند.

رونالدز مسترز (Rolands Mesters) یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل نوردیجن، می گوید: <<آنچه که ما سعی داریم انجام دهیم، ساخت امتیاز و رتبه کاملا جدید براساس هزینه های واقعی و رفتار درآمد است.>> به عنوان مثال، شخصی که در اقتصاد گیگ کار می کند، با بهره گیری از ابزارهای ارزیابی موجود، هزینه هایش را یادداشت می کند با این وجود، به دلیل کارهای روزمره و کمبود وقت این امکان وجود دارد که فرد مورد نظر نتواند درآمد و هزینه هایش را مرتب بنویسد، اما الگوریتم های استارتاپ نوردیجن براساس داده های حساب بانکی اشخاص فعالیت های آنها را رصد کرده و چشم انداز ثابتی از درآمد افراد فراهم می کند.

آناتومی نکست (ANATOMY NEXT)

آناتومی نکست یکی از استارتاپ های لتونی است که در خارج از این کشور رشد کرده و در حال حاضر نمایندگی آن در سیاتل است. حوزه فعالیت آناتومی نکست آموزش مجازی و مراقبت از سلامتی است. این استارتاپ در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده و نرم افزاری برپایه وب و واقعیت افزوده برای آموزش مراقبت های شخصی است.

مدیران استارتاپی در کشور لتونی امکان تست محصولاتشان را ندارند، زیرا این کشور برای آزمایش محصولات تولیدی، زیادی کوچک است. اکثر بنیانگذاران استارتاپی لتونی ترجیح می دهند در داخل کشور خود کار نکنند

سندیس کندرتس (Sandis Kondrats)، مدیرعامل آناتومی نکست فعالیت های این استارتاپ را اینگونه توضیح می دهد: <<آناتومی نکست، گوگل مپ برای بدن انسان است.>> هدف آناتومی نکست، آموزش درمدارس پزشکی و بیمارستان ها ست. این شرکت شبیه سازی دقیق و جزئی از بدن انسان برای دسکتاپ، تلفن همراه و مایکروسافت هولولنز می سازد.

سندیس کندریس برای آنکه کار خود را در آناتومی نکست آغاز کند، آموزش مجسمه سازی را تجربه کرد، اما متوجه شد که یک اطلس سه بعدی می تواند کاربردهای بهتری برای پزشکی داشته باشد. این شرکت دارای مشتریانی در ایالات متحده و اروپاست و در حال حاضر تمرکز زیادی روی افزودن ویژگی های جدید شبیه سازی دارد.

پرینت فول (PRINT FUL)

در سال ۲۰۰۴ ، لوریس لیبرتز (Lauris Liberts)، شبکه اجتماعی Draugiem.lv را در پاسخ خود به فیس بوک راه اندازی کرد. لوریس لیبرتز در سال ۲۰۱۳ با همکاری دیویس سیکسنانس (Davis Siksnans) استارتاپ پرینت فول را تاسیس کرد. لیبرتز در حال حاضر مدیرعامل پرینت فول است. پرینت فول خدمات چاپ و طراحی محصولاتی مانند تی شرت، پوستر و کلاه را برای کسب وکارهای مختلف انجام می دهد.

دیجی پالس (DIGIPULSE)

دیجی پالس در فوریه ۲۰۱۷ کار خود را آغاز کرد. این استارتاپ اولین شرکت مستقل امنیت دیجیتال در دنیاست. دیجی پالس در حوزه ارزرمز و فین تک خدمات رسانی می کند. پلتفرم امنیت دیجیتال مستقل دیجی پالس به صاحبان ارزرمز اجازه می دهد تا هنگام مرگ دارایی های دیجیتال خود را تقسیم کنند.

کاربران می توانند آدرس ایمیل و نام کاربری رسانه های اجتماعی خود را در دیجی پالس وارد کنند. وقتی این پلتفرم اطلاعات کاربران را دریافت کرد، کاربران می توانند فعالیت های خود را دنبال کنند و اگر این فعالیت به صفر تنزل یابد، دارایی های فرد به طور خودکار به دریافت کنندگان از پیش تعیین شده منتقل خواهد شد.

در این استارتاپ همه چیز از طرف مشتری رمزنگاری شده و دریافت کنندگان باید اطلاعات مربوطه را وارد کرده و به پرسش های امنیتی پاسخ دهند تا به دارایی های دیجیتال دسترسی داشته باشند . جشنواره تکچیل بهترین اجتماع استارتاپی حوزه بالتیک است. در این جشنواره بسیاری از شرکت های فناوری، نوآوری و سرمایهlrm;گذاران منطقه حضور دارند.

تکچیل با سرمایهlrm;گذاری سازمانی غیرانتفاعی به همین نام اداره میlrm;شود. تک کرانچ بالتیک، اولین نمونه از همایش تکچیل بوده است. ایستم استارتاپی لتونی پذیرای بسیاری از استارتاپlrm;های بینlrm;المللی است.

منبع : رسانه ایستم استارتاپی

اهمیت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای کوچک

جذب سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای استارتاپ‌ها

چرا هر کسی توانایی فریلنسرشدن را ندارد؟

های ,استارتاپ ,لتونی ,میlrm ,کند ,کشور ,این استارتاپ ,در سال ,در این ,این کشور ,خود را ,محصولات تولیدی، زیادی ,اکثر بنیانگذاران استارتاپی ,بنیانگذاران استارتاپی لتونی ,استارتاپی لتونی ترجیح

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
yaser90 fars-hospital-neurology mizedm plorinapip ketabefarsi parvinn 1upload1 furnitsupply abulqasim lavendergol