اجرای ایده

وقتی خیلی جوان بودم واینترنتتازه شکل گرفته بود، یک نام دامنه ثبت کردم. ایده من این بود که یک منبع آنلاین ایجاد کنم. ایده بسیار خوبی بود اما مشکل آن بود که آن را اجرا و پیگیری نکردم. به همین دلیل یک فرد دیگر از نام دامنه من استفاده کرد و دقیقا همان کاری را انجام داد که من در ذهن داشتم. درنهایت نیز با همین ایده توانست به میلیون ها دلار دارایی آنلاین دست یابد. هردو ما یک ایده داشتیم، اما من باختم و او برنده شد، فقط به این دلیل که او مرحله اجرا و پیگیری را نیز پشت سر گذاشت.

اجرای ایده

وقتی خیلی جوان بودم واینترنتتازه شکل گرفته بود، یک نام دامنه ثبت کردم. ایده من این بود که یک منبع آنلاین ایجاد کنم. ایده بسیار خوبی بود اما مشکل آن بود که آن را اجرا و پیگیری نکردم. به همین دلیل یک فرد دیگر از نام دامنه من استفاده کرد و دقیقا همان کاری را انجام داد که من در ذهن داشتم. درنهایت نیز با همین ایده توانست به میلیون ها دلار دارایی آنلاین دست یابد. هردو ما یک ایده داشتیم، اما من باختم و او برنده شد، فقط به این دلیل که او مرحله اجرا و پیگیری را نیز پشت سر گذاشت.

کارفرمایان در ارائه ایده بسیار ماهر هستند اما ایده تضمین کننده موفقیت نیست. اگر شما نیز ایده خوبی در ذهنتان دارید، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید تا به موفقیت برسید.

  • اعتمادبه نفس داشته باشید

شما باید کاملا از خود مطمئن باشید واعتمادبه نفسداشته باشید. باید بدانید که می توانید به هر چیزی که فکر می کنید برسید. آیا همیشه پاسخ پرسش ها را می دانید؟ خیر.

آیا گاهی اوقات سردرگم می شوید؟ بله. اعتمادبه نفس بالا به شما امکان می دهد تا با بسیاری از شرایط سخت مقابله کنید و آن ها را از بین ببرید.

  • ریسک پذیر باشید

دنبال کردن یک ایده به چتربازی شباهت زیادی دارد. شما انتظار دارید که چتر نجات شما باز شود، اما هربار که می پرید، این ریسک را قبول می کنید که همیشه احتمال دارد چتر نجات شما باز نشود. کارفرما بودن ریسک های خاص خود را دارد، از قبیل مسائل مالی، روابط شخصی و حتی سلامتی. وقتی شما ایده خود را اجرا می کنید، کاملا ریسک های مربوط به آن را پذیرفته اید و درنتیجه احتمال اینکه به خط پایان برسید بیشتر خواهد بود.

  • هدف خود را مشخص کنید

باید یک هدف مشخص و تعریف شده داشته باشید و بدانید که به چه دلیل می خواهید ایده خود را دنبال کنید. آیا برای منفعت جامعه این کار را انجام می دهید یا می خواهید پول زیادی به دست آورید؟ هیچ هدف درست یا نادرستی وجود ندارد. این هدف به شما انگیزه می دهد تا در برابر مشکلات طاقت بیاورید.

  • یک طرح تهیه کنید

هر فردی ممکن است یک ایده و یک هدف دلخواه داشته باشد. این قسمت آسان ماجراست. یک طرح کامل که به شما امکان دهد از شروع تا پایان را طی کنید، قسمت دشوار راه است. همه چیز را یادداشت کنید و یک طرح را مهندسی مع کنید تا دریابید که چگونه باید به هدف خود برسید. تا جایی که می توانید جزئیات را در نظر بگیرید و تمام مراحل را پوشش دهید.

  • یک تیم تشکیل دهید

اگر فکر می کنید که می توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید، سخت در اشتباه هستید و به طور قطع درنهایت شکست خواهید خورد. حجم زیاد کارها، سررسید و استرس بالاخره شما را از پا درمی آورد. افرادی را در اطراف خود به کار گیرید که صد درصد به آن ها اعتماد دارید. آن ها باید با شما هم نظر و به اندازه شما سختکوش باشند تا موفق شوید.

  • به طور مستمر به جلو حرکت کنید

تبدیل ایده از یک مفهوم ذهنی به یک عمل انجام شده مانند سفری دشوار است. شما باید به طور مستمر حرکت کنید و متوقف نشوید. در غیر این صورت، انرژی و تلاش موردنیاز برای جبران عقب افتادگی ها خیلی بیشتر خواهد بود. حتی اگر در اوقات فراغت خود و به غیر از شغل تمام وقت خود روی یک ایده کار می کنید، کار مستمر روزانه به مدت 2 ساعت از کار تمام وقت اما پراکنده خیلی مفیدتر است.

  • انتظار موانع را داشته باشید

کارفرمایی آن افسانه ای که شما در رسانه ها می بینید نیست. مشکلات و مسائل دائمی از قبیل بودجه کم همیشه از موانع و واقعیت های موجود در اجرای ایده است. وقتی شما انتظار رویارویی با این موانع را داشته باشید و خودتان را از نظر ذهنی آماده کنید، بهتر می توانید دوام بیاورید و احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

  • تعادل حرفه ای/شخصی برقرار کنید

شما باید حتما بین کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنید. یک فرمول معجزه آسا درباره این موضوع وجود ندارد. فقط خودتان باید به این تعادل برسید. این کار به تعهدات و مسئولیت های شما در زندگی شخصی تان بستگی دارد. وقتی به تعادل مطلوب دست پیدا کنید، از هر دو جهت حرفه ای و شخصی پیشرفت خواهید کرد.

  • اهداف کوچک تعیین کنید

حتی سخت ترین مسیرهای کاری نیز با تقسیم بندی و تبدیل آن به قسمت های کوچک تر دست یافتنی خواهند شد. اینجاست که تعیین اهداف کوچک می تواند نقش مهمی در تحقق ایده ایفا کند. نه تنها به پیشرفت مستمر شما کمک می کند، بلکه احساس رضایت حاصله پس از دستیابی به هدف، به شما انگیزه می دهد تا قدم بعدی را بردارید، هرچند این هدف کوچک باشد.

  • صبور باشید

<<موفقیت یک شبه>> اتفاق می افتد اما بسیار نادر است. اگر شما روی دستیابی به موفقیت یک شبه حساب کرده اید، بهتر است زودتر از خواب غفلت بیدار شوید. باید صبور باشید و اگر شکست خوردید، دست برندارید. برخی از موفق ترین کارفرمایان بعد از چندین سال زحمت بی امان، توانسته اند <<موفقیت یک شبه>> را تجربه کنند. صبر، پشتکار و زحمت ترکیبی بی نظیر برای دستیابی به موفقیت است.

منبع : هفته نامه شنبه |رسانه خبری ایستم

اهمیت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای کوچک

جذب سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای استارتاپ‌ها

چرا هر کسی توانایی فریلنسرشدن را ندارد؟

یک ,ایده ,ها ,هدف ,کار ,نیز ,یک ایده ,اجرا و ,و پیگیری ,نام دامنه ,خود را ,دلار دارایی آنلاین ,منبع آنلاین ایجاد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
inimgega iranipoker avvalrealestatemarlic hotelbartarnet paloodsanat digitalrahnama lovingenglish 4seattrainticketprice khanehoshmandbama digital-market