تقریبا ۹۷ درصد از بازاریاب ها از رسانه های اجتماعی برای افزایش مخاطب استفاده می کنند. در این گزارش ۱۰دلیل اهمیت بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب وکارهای کوچک را بیان می کنیم.

بازاریابی از طریق وب سایت های ارتباط جمعی یکی از استراتژی های مقرون به صرفه برای کسب وکارهای کوچک است که برای رسیدن به مخاطب هدف خود و افزایش فروش در طول زمان از آن استفاده می کنند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند به شناسایی برند شما کمک کند

بازاریابی شبکه های اجتماعی باعث دیده شدن و به رسمیت شناختن برند شما می شود. در نتیجه پروفایل های رسانه های اجتماعی با به اشتراک گذاری محتوای شما، به صورت خودآگاه و ناخودآگاه برندتان را تبلیغ می کنند. با ارسال محتوای قانع کننده برای مخاطبان خود ارزش قائل شده اید و مشتریان بعد از دیدن محتوای شما در شبکه های اجتماعی مختلف، قادر به درک بهتر کسب وکار شما خواهند بود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی باعث افزایش تعداد لینک های ورودی شما می شود

پروفایل های شبکه های اجتماعی روشی برای افزایش تعداد لینک های ورودی است. بازاریابی شبکه های اجتماعی یک استراتژی عالی برای تکمیل فرایند بهینه سازی موتور جست وجو ست. هر محتوایی که شما به پروفایل رسانه های اجتماعی خود اضافه می کنید، راهی برای افزایش میزان بازدیدکنندگان سایت و شبکه اجتماعی تان است.

وقتی بازدید از سایت یا شبکه اجتماعی تان بالا باشد، میزان فروش محصولات تان نیز بیشتر خواهد شد. برای دستیابی به بیشترین ترافیک ممکن، مهم است که به طور مداوم مطالب جذاب و ارزشمندی را منتشر کنید. هرچه محتوای تولیدی رسانه اجتماعی شما بهتر باشد، مشتریان جدیدی را جذب می کنید.

کانال های رسانه های اجتماعی مختلف به شما در رسیدن به مخاطبان خاص کمک می کنند

با بازاریابی رسانه های اجتماعی شما به طور استراتژیک می توانید مخاطبان مختلف را ارزیابی کنید. کافی است یک لیست واضح از ارزش های جمعیتی مخاطبان مورد نظرتان بسازید. هر چه لیست شما دقیق تر باشد، بهتر است.

لیست شما می تواند شامل جنسیت، سن، مکان، علایق و برندها شود. با شناخت مخاطب هدف، امکان تولید محتوای بهتر نیز برایتان فراهم می شود. از طرفی با رجوع به شبکه های اجتماعی مختلف و تحلیل رفتار مخاطبانشان می توانید دلایل موفقیت یا عدم موفقیت آن شبکه ها را فهمیده و اشتباهاتشان را تکرار نکنید. از سوی دیگر مخاطبان هدفتان را در شبکه های اجتماعی که وقت بیشتری را در آنها صرف می کنید، پیدا خواهید کرد.

تبلیغات شبکه های اجتماعی به هدف قرار دادن مصرف کنندگان ایده آل کمک می کند

با وجود اینکه تبلیغات در شبکه های اجتماعی هزینه زیادی ندارد، به دلیل گستردگی و مردمی بودنش، موثر است. پلتفرم های اجتماعی مانند فیس بوک با استفاده از سیستم داده کاوی می توانند رفتار مشتریان را تحلیل و خریداران ایده آل را شناسایی کنند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی بهترین روش برای رهایی از هزینه های بازاریابی است

اکثر شبکه های اجتماعی، رایگان هستند و شما تنها روی زمان تولید محتوا و انتشار آن سرمایه گذاری می کنید. با بازاریابی شبکه های اجتماعی نیازی نیست به صورت تمام وقت محصولات تان را تبلیغ کنید، با چند ساعت فعالیت در شبکه های اجتماعی هم می توانید مشتری جذب کنید.

حتی اگر ایجاد پروفایل در رسانه های اجتماعی بخشی از استراتژی بازاریابی شماست، باز هم متوجه مقرون به صرفه بودن شبکه های اجتماعی می شوید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی به بهبود رتبه بندی موتورهای جست وجو شما کمک می کند

یکی از عواملی که در رتبه بندی های موتورهای جست وجو استفاده می شود، حضور در شبکه های اجتماعی است. حضور رسانه ای قوی به موتورهای جست وجو نشان می دهد که برند شما ارزشمند، معتبر و قابل اعتماد است.

باوجود متغیر بودن عوامل رتبه بندی، فعالیت در شبکه های مجازی به حفظ و بهبود رتبه شما در موتورهای جست وجو کمک می کند. بازاریابی از طریق موتورهای جست وجوی رسانه های اجتماعی به رفتار شما در آن شبکه مجازی، لایک و کامنت توجه می کند.

نه تنها حضور در رسانه های اجتماعی رتبه بندی موتور جست وجوی شما را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه ممکن است بتوانید در صفحه اول گوگل ظاهر شوید. اگر مشتری روی پروفایل شما کلیک کند و متوجه قدیمی یا غیر فعال بودن آن شود، رسانه دیگری را برای دنبال کردن پیدا می کند، پس اطلاعات پروفایل را به صورت متناوب بررسی و در صورت نیاز به روزرسانی کنید .

مصرف کنندگان شبکه های اجتماعی به دنبال توصیه هستند

بازاریابی دهان به دهان یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که هر شرکتی از آن استفاده می کند. بازاریابی دهان به دهان راهی طولانی برای جلب اعتماد مشتریان جدید است. رسانه های اجتماعی ابزار نوینی برای بازاریابی کلامی هستند.

برندها مشتریان خود را تشویق می کنند تا نظرات خود را درباره برندشان اعلام و دوستان شان را دعوت کنند. مصرف کنندگان تمایل بیشتری به خرید از برندهای مختلف دارند. برایشان مهم نیست که چه کسی به آنها کالایی را پیشنهاد می کند. این شخص می تواند دوست، همکار یا یکی از اعضای خانواده باشد.

رسانه های اجتماعی شما را به مصرف کنندگانی که برندتان را نمی شناسند معرفی و به شناخت شما از مشتری هایتان کمک می کند

کسب وکارهای کوچک معمولا ناشناخته اند به همین دلیل اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت نکنند، ناشناس باقی می مانند. شبکه های اجتماعی ابزاری برای معرفی برند شما به مصرف کنندگانی است که تاکنون از وجودش خبر نداشته اند.

با بهره گیری از مهارت های شبکه های اجتماعی و ساخت کلمات کلیدی خاص، خود را به دیگران معرفی می کنید. به دلیل قابلیت تعاملی شبکه های اجتماعی، شما می توانید ببینید مشتریانتان به چه چیزی علاقه مند هستند و چه نیازهایی دارند.

علاوه بر شناختی که در شبکه های اجتماعی از مشتریانتان به دست می آورید، از میزان رضایت آنها هم اطلاع پیدا می کنید. وب سایت های ارتباط جمعی به شما این امکان را می دهد تا درک بهتری از رفتارهای آنلاین مشتریانتان داشته باشید.

منبع: هفته نامه شنبه

اهمیت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای کوچک

جذب سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای استارتاپ‌ها

چرا هر کسی توانایی فریلنسرشدن را ندارد؟

های ,اجتماعی ,شبکه ,بازاریابی ,رسانه ,کند ,های اجتماعی ,شبکه های ,رسانه های ,در شبکه ,می کند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bamboolanda dusontiboul arad11 tahafm shayanrayanc riverbaz danizboltir kavirpcrs fakhtefly radblock